• Section VI Baseball

    Coaches Directory

  • Buffalo 

    Division I

    Hutch Tech - Tom Jost 

    City Honors - John McMahon 

    McKinley - Dominic Massaro

    South Park - Frank Brombos 

    I-Prep - Andy Mogavero

    Olmsted - Kevin Fitzgerald 

     

    Division II

    Burgard - Mike Marr

    Buffalo Culinary - Matt Just

    Lafayette - Adam Johns     

    MEC - Michael Phinney

    MST Prep - Brad Keitz 

    Riverside - Brandon Sausner

     

    CCAA 

    Division I

    Salamanca - Greg Herrick

    Southwestern - Jared Brown    

    Fredonia - Tim Cowan

    Falconer - Fred Carder

    Dunkirk - Frank Jogda  

    Olean - Les Degolier   

    Allegany Limestone - Eric Hemphil

     

    Division II

    Chautauqua Lake - Matt Cummings

    Maple Grove -  Cory Falkowski

    CSP - Jacob Marino

    Cassadaga Valley - Nick Spitzer    

    Frewsburg - Eric Haglund

    Westfield - Dan Martin 

    Pine Valley - Chris Buczek 

    Brocton - Robert Fetterick

     

    Division III

    Silver Creek/Forestville - Mike Janisch 

    North Collins - Scott Gill

    Catt Little Valley - Josh Forster

    Randolph - Chad Slade

    Gowanda - Tim Smith

    Ellicottville - Chris Mendell

    Franklinville - Reed Mitrowski

    Portville - Mike Matz

     

    ECIC I

    Clarence - Dave Smith                       

    Frontier - Mike Morlock 

    Jamestown - Dave Roehmholdt                        

    Lancaster - Mark Dalfonso                 

    Orchard Park - Chuck Senn                 

    Williamsville North - Max Zimmerman 

    West Seneca West - Jeff Helmbrecht   

     

    ECIC II

    Amherst - Brian Davis

    Hamburg - Derek Hill

    Starpoint - Tim Racey

    Sweet Home - Jon Campolo   

    West Seneca East - Dave Giancola

    Williamsville East - Chris Gruarin          

    Williamsville South - Travis Denman

     

    ECIC III

    Cheektowaga -Phil Enser  

    Iroquois - Chris Snusz

    Lackawanna - Richard Lehr  

    Lake Shore - Zachary Marshall  

    Maryvale - Ryan Mohr

    Pioneer - David Buncy

    Tonawanda - Jordan McGregor

     

    ECIC IV

    Alden - Justin Luksch

    Cleveland Hill - Mike Hamner

    Depew - Steve Kolbert 

    East Aurora - Steve Sokolski 

    Eden - Eric Cooper

    Holland - Matt Adams

    JFK - Nicholas Coronado

    Springville/West Valley - Joel Lux  

     

    Independent/Charter

    CSAT - Derrick Spinda 

    WNY Maritime - 

     

    NFL 

    Grand Island - Dean Santorio

    Kenmore East - Les Simon

    Kenmore West - John Haynes

    Lew-Port - Thomas Penale

    Lockport - Steve Styrzo

    Niagara Falls - Rob Augustino

    Niagara Wheatfield  - Jim Hagerty

    North Tonawanda - Eric Partell

     

    NO

    Akron - Greg Bell

    Albion - Bruce Blanchard 

    Barker  - Jesse Watts  

    Medina  -  Chris Goyette

    Newfane - Chad Gertz  

    Roy-Hart - Jim Heideman                    

    Wilson - Bill Atlas