• 2024 Section VI Boys Golf Tournament- May 13 -Bartlett CC    9:00 am

    Practice rounds and cost-TBD

    Players listed below are expected to be in attendance. Anyone who withdraws is required to inform the chair by May 1st

    W-9(for business office)

    2024 NYS Championship- June 1-3 Mark Twain Golf Course, Elmira

    Chair Person:  Carolyn Shields  cshields0610@gmail.com

    2023-2024 Leaque Qualifiers    
             
    BPS   Grade School  
    Luca Falcone 12 Olmsted  
    Ayden Fell   12 Olmsted  
    Nick Stewart 12 Hutch- Tech  
    Miles Eagan   11 City Honors  
    Oliver Scott   8 Performing arts
    1st Alt.-Kendrick Warrick        11 Performing Arts
    2nd Alt.-James Halt 12 City Honors  
    League Champs- City Honors    
             
    NFL        
    RJ Delisanti   12 Niagara Wheatfield
    Anthony Gagliardi 12 Lockport  
    Nick Argenio 12 Kenmore West
    Desmond Patrick 11 Lew-Port  
    Anthony Soluri 11 Grand Island
    Shane Dunn  11 Lew-Port  
    Payton Hutchinson 10 Niagara Falls
    Peter Monahan 11 Lew-Port  
    1st Alt. Nate Seyfang 12 Kenmore West
    2nd Alt.Philip Monahan              8 Lew-Port  
    League Champs- Lew-Port    
             
    ECIC        
    Caleb Occhino 10 Orchard Park
    Enzo Clerici   11 Orchard Park
    David Brooks 11 Clarence  
    Carson Belle-Isle 12 Amherst  
    Tyler Delisanti 12 Williamsville East
    Landon Arnold 11 Orchard Park
    Brady Susi   12 Frontier  
    Garrett Senfield 12 Orchard Park
    Tyler Grimm 11 Starpoint  
    Adam Fromwiller 11 Clarence  
    Tyler Zent   12 Frontier  
    Drew Cacciotti 12 West Seneca West/East
    Jack Lopinski 10 Amherst  
    Adam Cichowski 11 Iroquois  
    Padraic Schamberger                  7 Lake Shore  
    Joe Muscarella 12 Starpoint  
    Carter Speranza 12 Alden  
    Gavin Russell 12 Starpoint  
    Nick Prezioso 11 Starpoint  
    Jonah Bartholomew 11 Williamsville East
    Ben Northman 12 Clarence  
    Liam Graham 12 Clarence  
    Max Thompson 11 Williamsville North
    Martin Pecoraro 10 Williamsville East
    Jonathan Serpe 12 Clarence  
    John Giangreco 11 Amherst  
    Matthew Siener 11 Frontier  
    Tyler Wesolowski 10 Amherst  
    1st Alt. Samuel Lee 11 Williamsville East
    League Champs-Clarence      

     

    NO      
    Joel Harris   12 Barker
    Dylan Lonnen 12 Medina
    Trace Hill   12 Akron
    Cameron Wild  11 Akron
    Colin Irwin   12 Newfane
    Brodie Hill   11 Akron
    Colby Boyer   12 Newfane
    1st Alt. Ben Meyers 9 Wilson
    League Champs-Newfane  

     

           
           
         
           
         
           
           
           
         
       
           
           

Boys Golf Handbook & Forms