• Past Section VI Champions

     
     
     
     
       AAA  AA  A  A1  A2  B  B1  B2  C  D
     1960  Amherst  Maryvale        Holland        N. Collins  
     1961  Amherst  Maryvale        Holland      N. Collins  
     1962  Amherst  Lancaster        Holland      N. Collins  
     1963  Amherst  Maryvale        Holland      N. Collins  
     1964  Amh/Ham  Lew-Port        N. Collins        
     1965  Amherst  Lew-Port  G. Island      Holland        
     1966  KE/KW  Hamburg  G. Island      Holland        
     1967  Amherst  Lew-Port  Holland              
     1968      Hamburg              
     1969      Amherst      LewPort        
     1970      Amherst      LewPort        
     1971      Ken-East      Hamburg      Clarence  
     1972      Amherst      Hamburg      LewPort  
     1973    Ken-East  Tonawanda      E. Aurora        
     1974      Ken-West      Hamburg      E. Aurora  
     1975      Sweet Home      Lockport      Clarence  E. Aurora
     1976    Sweet Home  Amherst      Lackawanna  G. Island      
     1977    Sweet Home  Amherst      Lackawanna  Holland      
     1978    Lancaster  Amherst      Will East  E. Aurora      
     1979  Ken-East  Amherst  Tonawanda      E. Aurora        
     1980  Ken-West  Orchard Park  Tonawnada            Holland  
     1981  Ken-East  Will East  Lew-Port            Holland  
     1982  Ken-East  Sweet Home  Clarence      Tonawanda      Holland  
     1983    Lancaster  Clarence      Depew      Holland  
     1984    Lancaster  Will North      Clarence  Fredonia    N. Collins  
     1985    W. Seneca  Will North      Lew-Port  Fredonia    Holland  
     1986      Nichols      Will East      Holland  N. Collins
     1987      Will North      Lew-Port      Holland  N. Collins
     1988      Will North      Will East      Holland  N. Collins
     1989      Will North      Will East      Randolph  N. Collins
     1990      Sweet Home      Lew-Port      Holland  N. Collins
     1991      Sweet Home        Lew-Port  Tonawanda  City Honors  N. Collins
     1992      Will North        Lew-Port  Olean  Salamanca  N. Collins
     1993      Sweet Home        Lew-Port  E. Aurora  City Honors  N. Colins
     1994      Ken-West        Will- East  E. Aurora  Wilson  N. Collins
     1995      Hamburg        Will- East  E. Aurora  City Honors  N. Collins
     1996      Lake Shore        Will-East  All-Lime City Honors   N. Collins
     1997      Sweet Home        G. Island  Southwestern  All-Lime  Ripley
     1998      Clarence        Will South  E. Aurora  Chautauqua Lake  Hinsdale
     1999      Lancaster        Will South  Newf/E.A.  Chautauqua Lake  Catt/MG
     2000      Ken-East        Will East  E. Aurora  City Honors  Maple Grove
     2001      Clarence        Will East  E. Aurora  Wilson  N. Collins
     2002      Lockport      Iroquois      Silver Creek  Panama
     2003      Ken-East      G. Island      Holland  Panama
     2004    Sweet Home  Will East      Roy Hart      All-Lime  N. Collins
     2005    Lockport/Clarence  Ken-East      Holland      Westfield  N. Collins
     2006    Ken-West  Ken-East      Newfane      Holland  Panama
     2007    Will North  Iroquois      Akron      Holland  N. Collins
     2008    Clarence  Ken-East      E. Aurora      Holland  Maple Grove
     2009    Clarence  G. Island      Grover Cleveland      Holland  N. Collins
     2010    Clarence  Maryvale      Akron      Maple Grove  N. Collins
     2011    Lancaster    Iroquois  E. Aurora    Medina  Akron  Holland  N. Collins
     2012    Clarence  Will East        E. Aurora  Tonawanda  Maple Grove  N. Collins
     2013    Clarence    Will East  E. Aurora    Med/Lyn  Akron  I-Prep  E-Ville
     2014    Orchard Park    Will South  Starpoint    E. Aurora  Wilson  All-Limestone  I-Prep
     2015    Will North    G. Island  Iroqouis    E. Aurora  I-Prep  All-Limestone  E-Ville
     2016    Clarence    G. Island  Iroqouis    I-Prep  Lackawanna  All-Lime/randolph  Pine valley
     2017    Clarence    G. Island  E. Aurora    Lackawanna  Riverside  All-Limestone  Lafayette
     2018    Clarence    Will East  Lew Port    E. Aurora   Southwestern  Randolph  N. Collins
     2019    Lancaster    N Wheatfield Will South    Lackawanna  Eden  Maple Grove  N. Collins
     2020                    
     2021                    
     2022                    
     2023                    
     2024                    
     2025